10 דברים שלא ידעתם על דלתות כניסה

כשאתם בוחרים דלתות כניסה, מוטב שתדעו מספר עובדות מעניינות על התהוותן כמוצרי בית מעוצבים. הדלתות היוו נושא יוקרתי ומרכזי עוד בתקופות העבר, כולל בתקופות כמו העת העתיקה וימי הביניים. מאז ומתמיד ידעו מעצבי הבתים כי לדלתות כניסה יש משמעות מיוחדת כשהן מעוצבות בסגנונות שונים.

דלת כניסה תכלת שמים היא דלת צפתית
הדלת שמסמלת את צפת יותר מכל בולטת ברחבי עיר המקובלים עד עצם היום הזה. ניתן למצוא שרוב הרובע העתיק מתגורר בבתים אשר להן דלתות אלה.

דלת כניסה עם חלון קשת היא דלת יפואית
בשונה מצפת, ביפו מעורבים סגנונות אוריינטליים עתיקים מהמזרח הקדום. אחד מהם הוא צורת הקשת. צורה זו אופיינית בכל עיר אשר לה היסטוריה עתיקה, ובפרט בגוון אוריינטלי: ממכה וקהיר ועד יפו וברצלונה מקובל לראות קשתות על הדלתות שמשמשות כחלונות.

הצבע האדום והאדום הכהה – דומים אך מגיעים מעולם מושגים שונה
בעוד אשר הצבע האדום הבהיר שייך לבתים בסגנון הערבי השבטי, אותו ניתן למצוא עד היום גם בספרד, באזורים שנשלטו בידי המוּרִים, הצבע האדום הכהה בדלתות נועד להמשיך את הגוון החום. בשונה מגווני חום אחרים, שאין בהם אדום, לא מדובר על עיצוב כפרי, אלא על עיצוב בורגני שהוא גם עתיק. בימינו הוא נקרא עיצוב וינאי, והוא מבוסס על דלתות חום אדומות ופרזול מוזהב.

 

דלתות שחורות והממלכה הבריטית – היסטוריה עתיקת יומין
לדלתות השחורות יש קשר ישיר לעיצוב האנגלי, אבל צריך לדעת כיצד לעצב זאת על מנת להשיג את התוצאה. דלתות שחורות עם פיתוחים מלבניים פנימיים ללא חריטה, עם ידיות משיכה רוחביות מגשימות את העיצוב האנגלית הקלאסי אותו ניתן לראות עד היום בבית ראש הממשלה בלונדון ברחוב דאונינג 10.

דלתות כניסה יוקרתיות מתאפיינות בטקסטורה ייחודית
הצבע לבדו אינו גורם שמספיק לכינון העיצוב הנדרש. לעתים הטקסטורה של דלתות כניסה צריכה להיות חלקה וללא התערבות, ולעתים צריכה להיות לה נוכחות על בסיס עיצוב מנוקד, קווי, או קליפות עץ.

מפתח דלתות הכניסה הבטוחות וקשות הפריצה מבוסס על כרטיס שכפול
קושי בפריצת הצילינדר הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק להבטחת הגנת פריצה בדלתותיכם. תנאי מספיק צריך להיות מבוסס על כרטיס שכפול: מנעולן או עובד טמבור לא יהיו מוסמכים לגעת במפתח ללא קוד של כרטיס השכפול. זו ההגנה האמתית על ביתכם.

ניתן לגבש אופטית את חלונות דלת הכניסה
במידה ובחרתם דלת כניסה עם חלונות, ניתן לגבש את ההרכב האופטי בהתאמה אישית: או רק אתם רואים מה יש בחוץ, או שגם המתבונן מבחוץ רואה מה יש בפנים, או שאף אחד לא רואה את העבר השני של החלון.

מזוזה – חלק אינטגרלי מעיצוב הדלת
תשמיש הקדושה היהודי מהווה חלק בלתי נפרד מזהות הדלת. במעמד בחירת דלת כניסה, ניתן לבחור בחנות את דגם המזוזה בו ישכב הקלף שלכם.

בחירת עיצוב קומפלט של הדלת מתאפשרת ללא יציאה מהבית
ניתן לממש אותה באמצעות הדמיית מחשב. בתחילת דברינו הבאנו דוגמאות לעיצובים אשרא ניתנות למימוש בלחיצת עכבר. את הדלת ניתן לפרוט לפרוטות על פי סגנון, דגם, צבעים וסוגי ידיות פתיחה ומזוזות.

רב מגן – דלתות כניסה בהתאמה אישית
בחברת רב מגן תוכלו לבחור בנקל דלתות כניסה מעוצבות. הן מאפשרות עיצוב ייחודי בכל בית ומגשימות עבורכם את כל היעדים הדקורטיביים. דלתות כניסה במבצע מוצעות כעת במחירים מיוחדים.